Rivet City

Rivet City jest największym ludzkim osiedlem na terenie Waszyngtonu. Jego mieszkańcy żyją w kabinach, a cały obszar jest patrolowany 24 godziny na dobę przez strażników. Rivet City jest najbezpieczniejszym miastem na  Stołecznych Pustkowiach.Rivet City znajduje się w najbardziej wysuniętym na południowy-wschód krańcu mapy. Najłatwiej się do niego dostać poprzez podążanie wschodnią stroną rzeki Potomac. Aby wejść na pokład należy użyć interkomu znajdującego się na budowli gdzie możemy spotkać Carlosa, żebraka proszącego o wodę. Po użyciu interkomu wysunie się most.

Odłamany dziób statku jest częściowo zatopiony. Można się do niego dostać podwodnym wejściem lub drzwiami na końcu mostu (wymagane 100 otwierania zamków, można je odblokować od wewnątrz). Dolna cześć statku zamieszkała jest przez Błotniaki, a górę zajmuje Pinkerton, chirurg plastyczny.

Historia
Rivet City zostało założone na wraku przedwojennego lotniskowca 25 kwietnia 2239 roku. Lotniskowiec był zadokowany w Waszyngtonie podczas Wielkiej Wojny i został porzucony po obniżeniu się stanu wód w rzekach Potomac i Anacostia.

Założycielami miasta na wraku byli Dr. Horace Pinkerton (reprezentant naukowców), Annette Holmes(reprezentant cywilów), Brad Danvers (reprezentant ochrony)

Władza

Gdy gracz przybywa do miasta władze sprawuje Rada Rivet City. Rada została założona dla „lepszej ochrony i organizacji tego rozwijającego się miejsca” przez założycieli miasta. W jej skład wchodzą: Dr. Madison Li – (reprezentant naukowców), Bannon – reprezentant cywilów, Harkness (reprezentant ochrony).