Springvale

Springvale jest małym, zniszczonym miasteczkiem na Stołecznych Pustkowiach, położonym na wschód od Krypty 101 i na północny zachód od Megatony. Jest to miejsce, które pojawia się wyłącznie w Fallout 3.

Springvale choć nie wygląda zbytnio ciekawie, to posiada kilka ciekawych miejsc i można w nim znaleźć parę interesujących drobiazgów.

Kiedy wejdziemy do Springvale od strony krypty 101, w drugiej skrzynce pocztowej po lewej stronie drogi znajduje się książka dodające 1 punkt umiejętności walki wręcz.

Jak już znajdziemy wspomniany wyżej rząd skrzynek to w domu, przed którym one stoją, znajduje się sejf zamknięty bardzo łatwym zamkiem. W środku znajdziemy .44 Magnum z celownikiem, Pistolet Laserowy lub 10mm z tłumikiem (z połową kondycji) i kilka innych przedmiotów przydatnych szczególnie początkującym postaciom. Zaś w pierwszej skrzynce pocztowej znajdują się 3 granaty odłamkowe.

Skręcając na północ na drodze, na której stoi czerwona rakieta, po prawej stronie zobaczymy wysoki dom, w którym znajduje się zamknięta szafka. W jednej ze skrzynek jest list od Vault-Tec do rodziny Gomez znanej z krypty 101 znajdującej się w pobliżu szkoły.

Z innych ciekawostek warto wspomnieć, że nazwa miasta może pochodzić od nazw miast Silver Spring lub Springfield, które znajdują się na terenie stanu Virginia, bądź też od nazwy drogi Springvale Road, która biegnie w Great Falls.

Springvale - jedno z tych małych zniszczonych miasteczek w świecie gry Fallout 3