Krypta 87

Krypta 87 jest mało przyjemnym miejscem jeśli chodzi o lokalizacje w Fallout 3. Miejsce to było wykorzystywane do testowania wpływu wirusa FEV na organizm ludzki. Przybysz z Krypty 101 został tam wysłany po to aby odnaleźć GECK-a, który jest niezbędny do przeprowadzenia Projektu Oczyszczenie. Oprócz tego w tej krypcie można spotkać jednego z kompanów Przybysza – Faweksa.

Jednak Faweks to nie jedyna istota jaką spotkamy w tym miejscu. Krypta pełna jest również stworów, które powstały na skutek mniej lub bardziej udanych eksperymentów z FEV jak np. Supermutanci i Centaury.

Aby dotrzeć do krypty należy kierować się do głównego wejścia, które oznaczone jest na PipBoy’u. Należy jednak pamiętać, że jest ono bardzo mocno napromieniowane (promieniowanie dochodzi do 910 radów na sekundę).

Stąd też jeśli nie posiadamy odpowiedniego ekwipunku to dużo lepszym pomysłem jest wejście inną drogą. Okazuje się bowiem, że dostać się można do niej również przez „Latarenkę” – podziemne miasto gdzie mieszkają tylko dzieci do 16 roku życia.