Krypta 106

Krypta 106 jest kolejną eksperymentalną kryptą firmy Vault-Tec, które położone są w okolicach Waszyngtonu. Eksperymentalna ponieważ w ramach tajnego projektu rządu, już po dziesięciu dniach od zamknięcia włazu Krypty wpuszczono do jej klimatyzacji bardzo duże ilości silnych środków psychoaktywnych.

Gdy będziemy przeszukiwać Kryptę to napotkamy na swojej drodze ocalałych mieszkańców. Należy jednak na nich szczególnie uważać, bo wpuszczone do klimatyzacji środki sprawiły, że są oni szaleni i notorycznie nas atakują. My również nie będziemy obojętni na działanie wciąż aktywnej „chemii”, która panuje wewnątrz. Pojawią się omamy, zaczniemy widzieć wyremontowane korytarze, zaś w pewnej chwili zobaczymy własnego ojca.

W Krypcie 106 można znaleźć figurkę Vault-Tec, zaś w jednym terminali odnajdziemy wpisy nadzorcy krypty, który dokładnie opisuje sposób działania toksyn i reakcję znajdujących się wewnątrz ludzi.

Z ciekawostek dotyczących tego miejsca warto wspomnieć, że Krypta 106 ze względów bezpieczeństwa nie posiada wewnętrznego panelu służącego otwarciu głównego włazu. Oznacza to, że główny właz może otworzyć tylko i wyłącznie z zewnątrz.