Karabin laserowy AER9

Jednym z lepszych typów dostępnych broni w Fallout 3 są te z gatunku broni energetycznych. Wśród nich bardzo dobrą pozycję jeśli chodzi o moc zadawanych obrażeń zajmuje karabin laserowy AER9.

Prezentowany model karabinu laserowego w trzeciej części Fallout-a jest na składzie Bractwa Stali. Członkowie Bractwa używają go zamiast karabinu Wattz 2000 znanego doskonale z wcześniejszych części gry Fallout.

Karabin posiada dość dużą moc. Sugerować to może choćby nalepka na lufie ostrzegająca „Uwaga: promieniowanie laserowe” i druga mówiąca, że laser został sklasyfikowany jako laser klasy 6-tej. Najprawdopodobniej jest to nawiązanie do stosowanego systemu FDA klasyfikowania laserów. Jednak system ten określa najsilniejsze lasery przemysłowe jako klasę 4-tą.

Na lufie znajduje się ostrzeżenie: . Laser jest także sklasyfikowany jako laser „klasy 6”, co może być subtelnym nawiązaniem do systemu klasyfikowania FDA, który aktualnie klasyfikuje najsilniejsze lasery przemysłowe jako należące do „klasy 4”.

Karabin laserowy AER9 występuje jedynie w Fallout 3.

Karabin laserowy AER9