Power Armor – czyli wspomagane pancerze (T-45d)

Power Armor –  wspomagane pancerze typu: T-45d

800px-FO3_PA

Jest to pierwsza wersja wspomaganych pancerzy które były skutecznie stosowane w walce ofensywnej. W tych „garniturkach” z czasem wykryto dość poważną wadę, brakowało im mobilności w porównaniu z nowszymi modelami (tj. T-51b). Po wdzianiu pancerza, użytkownikowi była ograbiana zwinność (-2 do zręczności), tak potrzebna do uników, oraz szybkości działań.

Energia do działania była wytwarzana z mikro-syntezy, gdzie po wojnie na froncie, z powodu szybkiego zużywania, były wbudowywane w pancerz, co pozwalało na dłuższe działanie pancerzy. Pierwotnie był zbudowany przez Stany Zjednoczone, a obecnie jest wykorzystywany przez takie klany jak:

  • klan Paladynów,
  • klan Bractwa Stali Ruin Stolicy.

Każdy z nich ma swój własny wariant tych pancerzy.

Jego miażdżącą siłę rażenia (jak na tamte czasy) sprawdzono w walkach na Alasce w Anchorage Reclamation w 2067 roku. Ten pancerz był niesamowicie skuteczny wobec chińskich czołgów i piechoty. Jego zdolność do dźwigania, zarządzenia był kluczową rolą w różnych konfliktach, niszcząc całe miasta bez większego narażania użytkowników.

W roku 2076 został wprowadzony bardziej zaawansowany model T-51b.

Dwa wieki później ok 100szt. wspomaganych pancerzy (T-45d) zostały odkryte przez klan Bractwa Stali Ruin Stolicy w ruinach Pentagonu i były szeroko stosowane.