Ciekawa umiejętność – skradanie się! cz.I

Skradanie, dlaczego warto zainwestować nasze punkty w rozwijanie tego poziomu doświadczenia?
W skrócie, umożliwi to nam dostanie się do trudno dostępnych miejsc w naszej grze bez większego narażania naszych cennych punktów życia. Ale to nie jedyny atut tej umiejętności, daje nam też ciekawe rozwiązania w dalszej części gry.

Dzięki cichemu poruszaniu się trudno wykryć naszą lokalizację, co umożliwia przeanalizowanie bieżącej sytuacji. Możemy też rozpocząć walkę w wybranych przez siebie chwilach, zwiększeniu siły ataku z zaskoczenia. Zwiększa zdolność do „otrzymywania” trudno dostępnych rzeczy. Staje się ofensywną jak i defensywną umiejętnością. W niektórych sytuacjach zwiększa szybkość poruszania się.

Czynnik skradania, aktywuje się za każdym razem gdy kucamy. Niezwykłą pomocą okazuje się posiadanie gadżetu, dzięki któremu wytwarzane jest pole maskujące otulające naszego bohatera. Czyni go dużo trudniejszym do wykrycia (podobnie jak w „Crysis”) gdzie postać staje się niezauważalna nawet w polu widzenia naszego celu.

Efekt pola jest … bardzo odczuwalny … przy czym jest mało zasobożerny. Pod tym względem warto zwrócić uwagę na Chiński Pancerz Maskujący.

Maskujący