Fallout 3 i dodatek The Pitt

Fallout 3 The Pitt

Fallout 3 – The Pitt

Jest to drugi dodatek do naszej kultowej gry, w którym akcja rozgrywa się w okolicach Pittesburga. Niektórymi motywami może przypominać wcześniejszy dodatek Operation Anchorage, ale spotkamy się z nieco innymi motywami. W tym dodatku bardziej przyłożono się do fabuły. Spotkamy się z dwoma grupami, które toczą ze sobą wojnę. Jest to klan niewolników i właścicieli. My będziemy musieli wybrać jedną z nich i stanąć do walki przeciwko drugiej. Celem walki jest zdobycie leku, który zapobiega powstaniu mutacji.

Stajemy tu przed zupełnie nowymi decyzjami, niekoniecznie związaną z fabułą gry, ale też odwołaniem do naszej osobowości. Minusem może być to, że jest sporo dialogów wprowadzających (co czasami bywa nudne), ale gra potrafi przybrać na obrotach w późniejszych etapach, gdy dysponujemy odpowiednią wiedzą.

Do wykorzystania mamy nowe gadżety związane z bronią, nie zabraknie nowych zbroi i oczywiście nowe rozszerzenia postaci. Zaskakujący jest czas trwania dodatku, jest porównywalny z jedną misją we Fallout 3 w wersji podstawowej. Otoczenie, nie jest aż tak uderzające, raczej przeciętne, ale jest niezbędnym dodatkiem do odblokowania innych.

Rozpoczynamy grę od otrzymania sygnału na naszego pit-boya. Po udaniu się do danej lokalizacji ładuje się nam wiadomość, niosąca treść o przybyciu z pomocą. W trakcie trasy spotykamy grupę osób walczących ze sobą, i pomagamy tym „dobrym”. Po wykonaniu zmierzamy do miasta, gdzie rozpoczyna się prawdziwy dodatek. Zachęcamy do podzielenia się opiniami na temat dodatku.