Niedoskonała przyszłość – QUEST 3

Quest 3

Zaczyna się skokiem o 6 lat. James bada cię, przygotowując do egzaminu zwanego K.O.Z.A. . Po badaniach możemy porozmawiać z nim i dowiedzieć się wiele szczegółów na temat egzaminu jak również wyciągnąć pewne informacje na temat zmarłej mamy. Po skończeniu rozmowy możemy zajrzeć do komputera medycznego stojącego w pomieszczeniu w którym się znajdujemy. Posiada on informacje na temat pacjentów mieszkających w Krypcie 101, jak i wykaz przeprowadzanych eksperymentów. Na biurku znajduje się też pewien przedmiot, który podnosi nam na stałe punkty medycyny. Ilość punktów to 10.

Wychodząc na korytarz, kierujemy się do klasy, w którym ma się odbyć egzamin, ale po drodze będziemy mogli pomóc naszej przyjaciółce, Amancie. Butch i jego garstka mizernych chłopaczków dokuczają Amancie, uważając przy tym siebie za gang, noszący postrach w całej krypcie. Nasz „Bruce Lee” będzie miał swoje pięć minut. Jest parę sposobów na rozwiązanie zaistniałego problemu, można to zrobić taktycznie, powodując konflikt wewnątrz grupy, czyli bez rozlewania krwi, bądź brutalnie wybijając zęby łobuzom. Mamy jeszcze możliwość powinszowania ich działaniom przyłączając się do dokuczania Amancie. Po rozwiązaniu problemu udajemy się do sali gdzie został zaplanowany egzamin.

Tutaj też mamy dwa wybory. Możemy rozmawiając z Panem Brotchem odstąpić od pisania egzaminu, bądź usiąść w ławce i odpowiedzieć na 9 zadawanych pytań. Pytania mają na celu wykreowania postaci w dodawaniu automatycznie punktów do umiejętności, który przedstawi nam profesor. Ale wszystkie te dane będziemy mogli edytować po wyjściu z krypty, więc nie ma czego się obawiać. Można zasiąść i zobaczyć jak przebiega opcja zdania egzaminu we Fallout 3. Gdy się zdecydujesz na zdanie go, to po zakończeniu podejdź do niego i oddaj kartkę. On powie ci w czym masz specjalizację, po czym wychodzisz z klasy, kończąc quest.