Idąc jego śladami – QUEST 5

Quest 5

Wydostajemy się z podziemi, po zatwierdzeniu ustawień zdobywamy kolejny poziom i inwestujemy punkty w przydatne nam umiejętności. Naszym głównym zadaniem jakie musimy wykonać, to odnaleźć naszego ojca, ale to nie będzie takie proste. Jest wiele powodów, gra nie jest liniowa, rozumiemy przez to, że żeby osiągnąć dany cel misji (w tym wypadku znalezienie Jamesa) musimy wykonać inne, poboczne misje, które stopniowo zapoznają nas z całą strukturą gry. A więc, nasze poszukiwania rozpoczynamy od udania się do miasta pod nazwą Megatona, zlokalizowanego na południowy-wschód od Krypty 101.

Na miejscu mamy przyjemność zapoznać się z „szeryfem” miasta Lucasem Simmsem. Posiada wiele informacji wstępnych o okolicy i przedstawia nam pewien problem, z którym misi się uporać. Możemy odrzucić chęć dowiedzenia się o co chodzi, lecz każde dodatkowe zadanie dodaje nam cenne punkty doświadczenia, które możemy zamienić na różne umiejętności. Jeśli jesteśmy zdecydowani przyjąć zadanie, to z pewnością nie mamy potrzebnych punktów do nauk ścisłych, za pomocą których mamy możliwość wypełnienia misji. Nie musimy się też przejmować, możemy przyjąć misje i w późniejszym czasie ją wykonać. Dodatkowe informacje są zapisywane zawsze w pip-boy`u.

Po skończeniu rozmowy, możemy pozwiedzać miasteczko, orientując się w rozmieszczeniu budynków oraz ich zawartością. Warto przy tym zwrócić uwagę na możliwość zaopatrzenia się w dość istotne rzeczy, mianowicie: broń, amunicję, medykamenty, a nawet mieszkanie, które otrzymujemy po wypełnieniu jednej z misji. By skutecznie dotrzeć do naszego celu, niewątpliwie musimy podbić sobie perki. Po rozmowie ze wszystkimi mieszkańcami Megatony, możemy znaleźć komplet prostych misji, które skutecznie wzbogacą naszą postać o nowe umiejętności i gadżety. Znajdziemy tam też pewne informacje dotyczące naszego ojca, ale warto wstrzymać się od podążania tym tokiem gry i warto podrasować sobie postać, by później móc bez problemu dotrzeć do wskazanego celu i wykonywać dalsze misje. W tym celu udajemy się do Moiry Brown, której będziemy mogli pomóc jej w opracowaniu przewodnika przetrwania. Misje z pewnością są bardzo ciekawe.