Pod zadania: niewolnik Moriartego – QUEST 5

Pod zadanie namierzenie niewolnika Moriartego

Gdy już wyjdziemy od Moiry z całym potrzebnym zaopatrzeniem i zadaniem zbadania pobliskiego supermarketu, kierujemy się do knajpy Colina Moriartygo, znajdującej się w głębi Megatony. Posiada on ciekawe informacje na temat naszego ojca, ale nie będzie chciał nam je wyjawić dopóki nie zapłacimy mu określonej sumy (100 kapsli). Jeśli mamy tyle to świetnie, kupujemy od niego potrzebne informacje. Natomast gdy nie posiadamy określonej sumy, mamy dwie opcje, jedną chytrą polegającą na włamaniu się do jego terminala, co na początku jest dość trudne ze względu na nasz brak umiejętności, albo przyjmujemy od niego zadanie polegające na znalezieniu dziewczyny, która pracowała dla niego. Po zdecydowaniu i wybraniu opcji zadania udajemy się do wyjścia z miasta.

Po wyjściu, mamy wiele pomocy nawigacji celu do którego musimy się kierować (będzie to opisane w oddzielnym temacie pod tematem „Nawigacja”), po wciśnięciu klawisza TAB i przeciśnięciu pipka na Dane, mamy opcję mapy na której jest zaznaczony punkt w który mamy się udać by prze infiltrować teren. Udajemy się tam. Znajduje się w starej, drewnianej chacie. Znajdując go rozpoczynamy rozmowę. Jak zwykle mamy wiele opcji wyboru. Jednym z nich jest doprowadzenie jej do zleceniodawcy, ale mądrą decyzją się okazuje niezdradzanie jej namiarów. Otrzymamy w zamian kapsle, za które będziemy mogli kupić potrzebne informacje.

Po podjęciu osobistej decyzji, udajemy się Megatony by porozmawiać z Moriartym. Możemy przekazać mu błędne informacje na temat znalezionego niewolnika, ale za najważniejsze uznajemy zdobycie potrzebnych informacji pomocnych w zlokalizowaniu naszego ojca. Po zapłaceniu kapslami, opowiada historię o Jamesie, oraz dokąd się udał. Do słynnego radia Galaxy News. Zaraz po tym dane są ładowane do naszego pip-boya i pokazane na ekranie mapy. Ale za nim tam się udamy, musimy podrasować sobie postać wypełniając misie Moiry.