Pod zadania: infiltracja supermarketu – QUEST 5

Misja, którą dostajemy od Moiry. Jeśli jej nie mamy, udajemy się do sklepu w Megatonie. Tam po zlokalizowaniu tego miejsca, rozpoczynamy rozmowę z właścicielką, która prowadzi badania na książką o przetrwaniu na pustkowiach. Oferujemy jej naszą pomoc w dokończeniu badań. Pierwszym zadaniem jakie jest jej potrzebne do zakończenia, to zbadanie pobliskiego punktu, starego supermarketu. Chodzi jej o to, czy możemy spokojnie się tam zaopatrywać w prowiant i czy jest dość bezpieczne by się tam zapuszczać. Po zaakceptowaniu i uzbrojeniu się wyruszamy do punktu zaznaczonego na naszej mapie.

Warto tu zwrócić uwagę na to, jak twórcy gry przyłożyli się do oddania klimatu, który stworzyła wojna nuklearna. Powyginane słupy, popękane drogi, zmutowane stwory, suche wiatry, specyficzny teren, co pozwala praktycznie zintegrować się z grą i niesamowicie się wczuć, zwłaszcza późnym wieczorem. Po drodze spotkamy różne zwierzęta, które na tym poziomie są dość groźne. Najczęściej spotykane w drodze do celu to zmutowane kretoszczury, oraz dzikie psy zadziwiająco wysoko skaczące.

Gdy dojdziemy do lokalizacji, wchodzimy do pomieszczenia głównym wejściem (klawisz E). Po chwili ukazuje się nam zamglona i przyciemniona hala, którą musimy zinfiltrować. Do naszej operacji warto zmienić nasz arsenał na pistolet 10 mm, dający nam spore możliwości eliminacji punktów. Gra jest w dużej mierze interaktywna, więc spokojnie możemy poczuć się jak w akcji „Operation Flashpoint”. Po rozpracowaniu obiektów przeszukujemy ich zwłoki . Jedna osoba ma ważny klucz do kluczowego pomieszczenia które musimy dokładnie sprawdzić. Po skończeniu wydostajemy się na zewnątrz. Nie jest tak łatwo, ze względu na niespodziankę jaką nam przygotowali nasi wrogowie.

Po skończeniu udajemy się do Moiry w Megatonie i relacjonujemy nasze zadanie. Oczywiści dostajemy dodatkowe punkty XP zabierając od niej kolejną misję.