Pod zadania: miny – QUEST 5

Po wróceniu do Megatony i udaniu się do Moiry, relacjonujemy jej, co się się wydarzyło w supermarkecie. W zamian za wykonanie zadania otrzymujemy medykamenty, które pozwolą nam na zneutralizowanie ran odniesionych podczas walk. To co zebraliśmy w punkcie wykonywania misji, możemy odsprzedać, co w zamian otrzymujemy kapsle lub potrzebny asortyment. Nawiązujemy do rozmowy mającej na celu przyjęcie kolejnej misji. Misja ma na celu zbadania terenu oddalonego od centrum. Miejsce ma być obminowane, a my mamy przynieść parę min do Moiry. Wychodzimy z miasta.

Na mapie w pip-boyu mamy zaznaczony punkt do którego mamy zmierzać. Będziemy przemierzać pustkowie, więc musimy się przygotować na różne niespodzianki oferowane przez naszych zaciekłych nieprzyjaciół. Warto zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy. Mianowicie, trasa którą przemierzamy przecina rzeka, przez którą oczywiście mrzemy przejść, skracając drogę. Ale jest ona napromieniowana, skutecznie wpływając na nasze zdrowie. Jeśli mamy przy sobie parę Rad-X (medykament który skutecznie obniża napromieniowanie) nie musimy się martwić.

Kolejną sprawą, są to bandyci, atakujący w grupach, rzadko spotykani osobno. Warto więc przeanalizować sytuację i jeśli jest ich mało, to się z nimi skutecznie rozprawić, ale jeśli dostrzeżemy, że to większa grupa, warto zaciągnąć ich do walki w teren ktury ma miejsca mogące nas uchronić od strzałów. Punkty takie jak potężne głazy, stare domy, barierki uliczne, stare wozy. Następną rzeczą to sprawa wybuchających wozów. Jeśli jesteśmy za blisko samochodu który jeszcze nie wybuchł, warto do niego przyciągnąć ofiary i sprawić by blisko nich eksplodował, natomiast jeśli będziemy blisko zdarzenia niewątpliwie dużo HP stracimy. Musimy na to uważać, bo regeneracja jest bardzo droga. Jeden stimpak kosztuje aż 35 kapsli (jak jest dobry sprzedawca)

Po dotarciu do celu uważamy na miny, które szybko się uaktywniają. Rozbrojenie min w dużym stopniu zależy od naszych umiejętności posługiwania się materiałami wybuchowymi, ale jeśli mamy małe umiejętności, szczepionka jest taka, szubko podchodzimy do miny, mając cały czas ją na kursorze i po maksymalnym zbliżeniu szybko wciskamy E. Mina rozbrojona, zabieramy ją. Jeśli nie uda nam się ją szybko rozbroić, to mamy problem. Wystarczy parę min i już po nas. Po zebraniu kilku min udajemy się do Moiry. Mamy ciekawą opcją szybkiego przemieszczenia się. Jeśli mamy odkryte jakieś miasto na pip-boyu, wystarczy kliknąć na ikonkę miasta, do którego chcemy się przemieścić. System nas spyta czy jesteśmy pewni zmian, po zaakceptowaniu, błyskawicznie się przemieszczamy. Taka metoda działa, jeśli nie ma w pobliżu żadnych wrogów.