Pod zadanie: test – QUEST 5

Po wróceniu do Megatony, udajemy się do składu Moiry, zrelacjonować jej jak nam poszło z minami. Po zakończeniu relacji, dowiadujemy się o szczegółach kolejnej misji. Misja ma na celu wytestowania specyfiku, które Miora przyszykowała do pomocy w pozbywaniu się owadów, radrakanów, kretoszczurów, molów itd. W tym celu chce się posłużyć naszą osobą. Otrzymujemy od niej przedmiot, pokryty jej chemikaliami i dostajemy namiary, gdzie spotkamy zwierzynę, która będzie służyła do testów, a tym samym usatysfakcjonuje to naszego zleceniodawcę. Przy okazji warto sprzedać to co nam nie jest potrzebne, oraz zaopatrzyć się w „oręż militarną”.

Po wyjściu z miasta, udajemy się do wskazanego punktu na mapie. Możemy użyć szybkiego skoku do punktu w pobliżu, co skróci naszą drogę do celu. Po drodze możemy spotkać chłopaka, który będzie potrzebować naszej pomocy. Możemy go zignorować, lub też przyjąć zadanie i w późniejszym czasie je wykonać (zalecane). Po drodze przyjdzie się nam mierzyć z supermutantami, będącymi całkiem groźnymi przeciwnikami. Do kwestii ich pozbycia się, musimy podejść taktycznie. Do cierając do punktu natkniemy się na wiele osób, które nie zbyt nas lubią, więc warto zachować ostrożność, oraz zabierać wszystko co się da.

Graa ma wiele rzeczy ukrytych w różnych miejscach, więc warto też infiltrować cały teren w poszukiwaniu cennych znalezisk. Po dotarciu do naszego punktu, zmieniamy broń na przedmiot otrzymany od Moiry i przechodzimy do testowania go, uderzając nim oślizłych przeciwników. Przeciwnicy mają mięsko, które można zabierać ze sobą do sprzedaży. W końcu, po rozpracowaniu kilku potworów udajemy się do Moiry, w celu zakończenia misji. Rzeczą na którą też warto zwrócić uwagę, to to, że specyfik Moiry działa z opóźniaczem, więc jeśli nie chcemy stracić HP, to po uderzeniu kijem warto szybko odskoczyć.