Pod zadanie: kamera – QUEST 5

W składzie Megatony, prowadzonym przez Moirę, zaopatrujemy się w odpowiedni sprzęt militarny, oraz przechodzimy do kolejnej misji zleconej nam przez Moirę. Tym razem, polega ona na umiejscowieniu kamery w środku gniazda radrakanów. Celem jej ulokowania, jest obserwacja ich populacji, oraz rozprzestrzeniania się. Przedmiot, który dostajemy to kamera. Wskazuje nam też lokalizację miejsca, gdzie prawdopodobnie znajdziemy gniazdo. Zadanie jest trochę skomplikowane, ponieważ nie możemy zabić żadnego radakana w czasie trwania misji. Chodzi głównie o istoty znajdujące się w środku tunelu.

W celu przeżycia, musimy zapatrzeć się w pewne medykamenty, a mianowicie o stimpaki. Kupić możemy u każdego handlowca, sprzedającego broń, pancerze i oczywiście medykamenty, ale u nich jest najdrożej, mają za to najwięcej. W tym celu musimy udać się do lekarza w mieście w którym przebywamy. W megatonie jest to Doc Church. Warto tu wspomnieć, że ci lekarze potrafią nas też wyleczyć z różnych uzależnień, objawiających się po przez rozmazywanie obrazu (najgorzej jest, gdy się pojawia podczas ofensywy) , to właśnie lekarz potrafi sprawić by to zniknęło.

Po uzupełnieniu zapasów, wychodzimy z Megatony i teleportujemy się w pobliże punktu misji. Po dotarciu tam i zejściu na wchodzimy do kanałów i schodzimy na dół, kierując się do samego gniazda. Operację należy wykonać szybko, ze względu na to, że nie możemy zabijać stworów, a one nas tak. Po namierzeniu głównego gniazda z jajami, podchodzimy do niego i wkładamy urządzenie. Po tym wszystkim, wychodzimy, i udajemy się do Megatony w celu zdania raportu Moirze.