Pod zadanie: RobCo – QUEST 5

Został nam już ostatni etap misji od Moiry. Za to jak wykonywaliśmy misję wcześniejszą, otrzymujemy od niej bonus i zaopatrzenie amunicji, które ma nas przygotować do kolejnych przygód. Nasz pakiet broni jakiej zebraliśmy po drodze, pozwoli nam na skuteczne eliminowanie czerwonych punkcików. Moira przedstawia nam, czego będzie dotyczył ostatni rozdział. Jest złożony z trzech elementów. Jednym z nich zbadanie fabryk RobCo, produkująca roboty. Zanim wyjdziemy, odsprzedajmy materiały zbierane w trakcie wykonywania innych zleceń.

Do wykonania misji dostajemy pewne urządzenie, które Moira dostała od pewnego handlowca. Najprawdopodobniej, ono ma dać nam dostęp do ustawień wszystkich robotów będących dostępne w fabryce. Mamy to sprawdzić. Dostać się do głównego komputera i zainstalować moduł. I zaczynamy. Na mapie w pip-boy ukazał się nowy punkt. Niestety, musimy do niego dostać na piechotę. Po drodze spotkamy pewne stwory, podlegające eliminacji jak również najprawdopodobniej natkniemy się na wynajętych bandytów, mających zlecenie na naszą głowę. Wysoki poziom skutecznie pozwala rozprawić się się z przestępcami. Zlecenie posiada jeden z nich. Gdy go przeszukamy, będziemy mogli zapoznać się z jego treścią.

Po drodze będziemy mogli dostrzec pewne ciekawe spowolnienia, jak również piękno zachodu bądź nocy. Po dostaniu się do komputera głównego instalujemy urządzenie, i spotyka nas niespodzianka, którą nie ujawnimy :). Po zakończeniu operacji udajemy się do Megatony w celu zakończenia misji.