Pod zadanie: Biblioteka Arlington – QUEST 5

Po tym jak wróciliśmy zdrowi i cali z RobCo, przychodzi czas na kolejną misję. Po zrelacjonowaniu wydarzeń jakie miały miejsce, przechodzimy do rozmowy mającej cel podjęcia się kolejnego i dość ciekawego zadania. Moira potrzebuje starożytnej wiedzy. Widza ta ma na celu tworzenia nowych technologi, które są bardzo cenne w post-apokaliptycznym świecie. Naszym celem jest dotarcie do starej biblioteki Arlington, znajdującego się niedaleko centrum miasta. Gdy się tam dostaniemy, mamy się rozglądnąć i dostać się do głównego komputera w celu ściągnięcia katalogu archiwalnego. Po wszystkim, przynosimy dane do Moiry.

Zadanie jest dość proste, ale może nas też zaskoczyć w niektórych etapach. Warto sprzedać nieużywane przedmioty i zapatrzeć się w Stimpacki, bo z pewnością się nam przydadzą. Po wyjściu z Megatony, na naszym pip-boyu pokazuje się dodatkowy punkt na mapie, do którego niestety idziemy pieszo, jeśli nie mamy odkrytych miejsc wokół celu. Idąc, będziemy mogli bardziej zapoznać się z samym miastem, oglądając przy okazji, jak został wykonany sceneria, nadająca osamotniony klimat po wojnie nuklearnej. Oczywiście nie zabraknie nam też emocji i przeżyć. Po drodze spotykamy pewne gróbki rabusiów i bandytów.

Zmierzając do punktu, odkryjemy też parę nowych miejsc, a w walkach zaobserwujemy niesamowite efekty, jakie oferuje zwolniony tryb VATS (udało nam się złapać kulę w locie). Po dotarciu na miejsce, spotykamy Skrybę Yearling z Bractwa Stali. Będziemy mogli sporo się dowiedzieć, o tej grupie ludzi. Prosi nas też o pewną przysługę, z której naprawdę warto skorzystać. Tu będziemy mogli się też przyjrzeć po raz pierwszy i dokładnie wspomaganemu pancerzowi. Solidna konstrukcja na pewno rozbudzi w nas chęć posiadania jej. Po wykonaniu misji udajemy się do Megatony.