Pod zadanie: Historia RivetCity – QUEST 5

Po powrocie do Moiry, opowiadamy co się wydarzyło w bibliotece. Po przekazaniu danych otrzymujemy kapsle, oraz pakiet amunicji. Do zakończenia rozdziału i skończenia przy tym książki, pozostaje jeszcze jedna misja do wykonania. Jest ona najprawdopodobniej najlepszą misją zleconą przez tę dziewczynę . Zadanie polega na dokładnym zebraniu informacji na temat przetrwania miasta Rivet CIty i jego historii. To jest jedna z najbardziej rozbudowanych miast.

Wychodząc od Moiry, możemy użyć szybkiego przemieszczania się za pomocą funkcji w pip-boyu, do punktu znajdującego się niedaleko celu. U nas była to biblioteka Arlington. Zmierzając do miasta, natkniemy się na wiele nowych rzeczy. Jedną z nich to potężna i dobrze uzbrojona Cytadela w której mieszaka Dowódca Layonss. Jej działa, oraz żołnierze w wspomaganych pancerzach, skutecznie rozprawiają się z przeciwnikami. Jedną z takich akcji będziemy mogli zaobserwować. Kolejną ciekawostką jest znalezienie nowego radia Amerykańskiej Republiki Ludowej. Spotkamy mnóstwo niebezpieczeństw, w postaci dziwnych zmutowanych potworów (tj. Centaury, Błotniaki, siedliska Supermutantów). Zauważyliśmy, że skuteczną bronią jak mocno okalecza, są to miny odłamkowe, niezwykle skuteczna na Błotniaki.

By szybko tam się dostać, będziemy musieli przepłynąć rzekę. Niestety, jest ona mocno napromieniowana, a duże napromieniowanie siebie, obniża zdolności psychofizyczne. Warto zapatrzeć się w kombinezon ochronny, zmniejszając napromieniowanie o prawie 50%. My mogliśmy zaobserwować ciekawy zachód słońca, całkiem przyzwoicie generowany. Na pewno też odkryjemy nowe miejsce, Jefferson Memorial, jak również poznamy nową broń w naradę skutecznym działaniu, a chodzi tu o Strzelbę bojową wykorzystujące Loftki. Po drodze natkniemy się na obóz, w którym został uwięziony jeniec, przez Supermutkantów, z kolei przy samym Rivet CIty, natkniemy się na Handlarzy.

Po wejściu na pokład, zalecane jest o pytanie każdą ważną osobę o Historię Miasta. Nie ukrywam, że pochłonie nam to trochę czasu, ale im bardziej szczegółowo się dowiemy, tym lepszy bonus na koniec dostaniemy. Dodatkowo, natkniemy się na kilka dodatkowych zadań, warto wsiąść te które są najciekawsze, a poboczne zostawić. Nie musimy ich teraz wykonywać. Najlepiej skupić się na tym od Moiry. Pirkenson, znajduje się na oddzielonej części statku. Życzymy miłej zabawy.