Dodatkowe zadanie: REPLIKANT – QUEST 5

Podczas wykonywania zadania, powierzonego nam od Moiry, mającego na dokładnym zbadaniu historii Rivet City, w tym właśnie mieście istnieje naukawe laboratorium, w którym trwają prace na sposobem przywrócenia normalnych warunków. Laboratorium to zawiera cały zespół ludzi, nadzorujących skrupulatnie przebieg prac. Wywiadując się o informacje, spotykamy jednego uczonego, który specjalizuje się w projektowaniu coraz to nowszych modeli humanoidów. Są to roboty, coraz bardziej przypominające ludzi.

Dr. Zimmer jest ekspertem w wykorzystywaniu nowych technologi. Wyprodukował mnóstwo androidów, ale ostatnio dokonał odkrycia, dzięki któremu udało mu się stworzyć niepowtarzalny system neuronowy, zastosowując oczywiście go w swoim najnowszym produkcie. Niestety, android wyszkolił w sobie świadomość, czyniąc go myślącym i analizującym wydarzenia. Postanawia uwolnić się od swego twórcy, uciekając i zmieniając wygląd. Kiedy natkniemy się na Dr. (warto nawet wrócić do miasta by przyjąć od niego zadanie dla osób które nie otrzymały go), zaczepia nas i daje nietypowe wręcz zadanie. Mamy odnaleźć zaginiony okaz i sprowadzić go z powrotem.

Misja jest dość trudna, ze względu, że mamy wyśledzić myślącą maszynę, która pod wieloma umiejętnościami nas przerasta. Na dodatek pozostawia Dr. Zimmerowi nietypową wiadomość, dość niepokojącą, którą możemy odsłuchać w pip-boyu. Poszukiwania możemy zacząć od doktora Prestona, który może mieć wiele informacji na jego temat.

Zadanie jest bardzo ciekawe i skomplikowane, wymagające wielu umiejętności. Na koniec dodam, że po wypełnieniu go (nie koniecznie musi stać się priorytetem, możemy realizować go w trakcie) umożliwi nam zdobycia ciekawych technologi niszczycielskich.