Dodatkowe zadanie: PROŚBA BANNONA – QUEST 5

Przybywając w Rivet City i wypytując o historię powstania miasta (bądź też przy innej okazji, będąc w mieście), na pewno natkniemy się na jedną z najważniejszych osób w tym mieście. Otóż, miasto posiada swoją strukturę organizacyjną. Najbardziej dostrzegalną hierarchię widzimy pośród ochroniarzy całego miasta, lecz Rivet City zarządza Rada, złożona z 4 osób. Po za tym istnieje jeszcze struktura naukowców. Lecz, jeden z członków tej rady, chce nam zaproponować pewną współpracę.

Członek ten nazywa się Bannon. Mimo tego, że ma dobre intencje i dobre pomysły, czuje się zagrożony. Nie chce stracić swojej posady, o którą tak wysilał się by ją zdobyć, dlatego zleca nam robotę. Ma ona na celu, przyglądnięciu się pewnemu człowiekowi, który odznacza się niezwykłą wiedzą, a jednocześnie, zaskarbiając tym sobie uznanie rady. Prosi nas, byśmy udali się do jego pokoju, i poszukali informacji, które mogły by ukazać, że to co robi ta osoba, może zagrażać interesowi Rivet City.

Bannon oferuje w zamian swoje wpływy w tym mieście za wykonanie skutecznie tego zadania. Zadanie jest dość trudne, ze względu, że cel przechowuje tajne informacje w swoim komputerze, który trzeba dokonać hackingu. Do tego potrzebujemy aż 50% punktów z nauk ścisłych.