QUEST 6: Jego śladami – Znajdź radio Galaxy News

Po zdobyciu odpowiednich informacji i pobraniu dodatkowych misji, mamy już na tyle silną postać jak również odpowiednie uzbrojenie by udać się w dalszy etap poszukiwań naszego ojca, Jamesa. Od Moriartiego dowiedzieliśmy się, że udał się do stołecznego radia Galaxy News, w celu zebrania jakiś informacji o jego projekcie. Warto się zaopatrzyć w amunicję i stimpaki, bo czekają nas ciekawe przygody.

Zanim wyjdziemy z miasta, warto jeszcze rozbroić atomówkę w centrum, w celu ukończenia jednej z misji rozpoczętych na samym początku. Po wyjściu z Megatony, na naszym urządzeniu mamy zaznaczoną trasę docelową. Musimy dostać się do Stacji metra Farraqut West, mającą przejścia do stacji. Na marginesie, udało nam się zdobyć do tego momentu prawie 7 poziom. Najprawdopodobniej, koło megatony, po południu możemy spotkać wędrowca, który ma całkiem spory zapas asortymentu militarnego.

Kiedy dotrzemy do miejsca i wejdziemy do środka, warto udać się do pomieszczenia biura, w którym znajduje się terminal. (od razu jak wejdziemy do metra, to wejście po prawej stronie) Zanim go odpalimy, musimy znaleźć bilet metra umiejscowiony w biurku. Następnie hackujemy terminal, który posiada komendę uruchomienia robota konduktora. Mało przydatny gość, ale skutecznie rozprawia się z potworkami w metrze.

Po wejściu na górne poziomy, spotkamy wiele niemiłych stworzeń, wymagających zabiegów eksternistycznych. Tymi osobami są oczywiści Ghule, posiadające czasami wiele kapsli. Po dojściu do końca metra, wychodzimy w punkcie Chevy Chase – Północ, gdzie spotykamy drużynę Dumy Lyonsa z Bractwa Stali. Milutka Wartownik Layons, pomoże przedrzeć się przez obóz supermutantów i dojść do rozgłośni. Warto zwrócić uwagę na ich pancerz. Po dojściu na plac zostanie nam stoczyć walkę z potężnym supermutantem – BEHEMOT. Mu używaliśmy „bazuki”, ale skuteczniejszy jest Galus, miotająca mini atomówkami.

Po zakończeniu defensywy możemy wejść do rozgłośni u udać się do Three Doga. Warto zwrócić uwagę, że na tych walkach możemy sporo się wzbogacić zbierając sprzęt i sprzedając go u Moiry, lub w Rivet City, więc warto wykonać też parę skoków. Taka możliwość, pozwoli nam szybko się wzbogacić w cenne kapsle.