QUEST 6: Znajdź Muzeum Technologii

Po dostaniu się do RGN, spotykamy prowadzącego radio spikera, który posiada cenne informacje na temat miejsca przebywania naszego ojca. Lecz, zanim wyjawi nam tajemnice przybywania stawia nas w sytuacji na którą udzielamy mu wsparcia. Otóż, ma problem z tym, by wszyscy w postapokaliptycznym świecie mogli usłyszeć to co nadaje. Otóż, problem się pojawił, kiedy jeden z supermutantów strzelał w przekaźnik antenowy, na którym był umiejscowiona dioda informacyjna.

Sytuacja się pogarsza, ze względu na fakt, że fabryka zajmująca się produkcją zaawansowanych przekaźników została zrównana z ziemię, i ślad po niej zanikną, tym samym uniemożliwiając wykonanie części zamiennych. Rycerze bractwa, skrupulatnie przeczesują tereny. Kiedy był u Three Doga, opowiadał o jednym z talerzy, zamocowany na starym lądowniku księżycowym umiejscowionego w muzeum technologicznego. Musimy zabrać go na pomnik Waszyngtona, zastępując uszkodzony przekaźnik.

My dostaliśmy w tym momencie kolejny poziom. Misja jest dość atrakcyjna i usłana wieloma niebezpieczeństwami. Warto wyposażyć w pakiet amunicji do naszego arsenału militarnego. W samym muzeum, które jest osaczone z zewnątrz i w środku super mutkami, prowadzimy wręcz zaciekłą wojnę o przetrwanie. Poziom przeciwników jest dość wysoki, ale taktyczne podejście do sprawy umożliwi nam osiągnięcie celu.

Po raz kolejny, doznamy zaskakujących sytuacji, przenosząc nas w czasy przed wojną nuklearną. Jedna z ciekawszych misji we Falloucie.