Własne mieszkanie w Megatonie

Jak już zauważyliśmy, musimy bardzo uważnie podchodzić do kwestii utraty punktów życia (HP). Skutecznym jego uzupełnieniem jest zastosowania pakietu medykamentów, które możemy zdobyć na różne sposoby. Najbardziej znanym środkiem uzupełniającym jest to Stimpak, podobny do strzykawki, który przywraca nam do 50% życia, współczynnik przywracania jest uzależniony od ilości max HP, oraz od poziomu rozwiniętej umiejętności związanej z leczeniem, ale są przy tym bardzo drogie.

Znalezienie ich w trasie też nie jest takie proste, ponieważ punkty w których się znajdują, przeważnie są obwarowane przez naszych oponentów. By przywrócić siły, możemy się przespać. Uzupełnia nam HP do maksa, niezależnie od ilości ich posiadania. Ale punkty takie bardzo trudno zapamiętać. Istnieje jednak miejsce, w którym możemy zagrzać swoje połamane kości. Jeśli nie wysadziliśmy miasta Megatony (scenariusz misji nie obejmował uzbrojenia bomby w celu wysadzenia miasta), to jest tam zarezerwowany dla nas mieszkanie.

Otrzymujemy go praktycznie za darmo. Na samym początku, otrzymaliśmy jedną misję od szeryfa miasta. Polegała ona na rozrobieniu głowicy nuklearnej, tkwiącej w centrum Megatony. Po rozbrojeniu, odszukujemy szeryfa, a jeśli nie żyje, to jego dziecko, który wręcza nam klucze do dość przytulnego, własnego mieszkania, mające jedno piętro, mnóstwo szafek, posiadający własnego robota domowego i w końcu łóżko, dzięki któremu będziemy mogli zregenerować siły.

Znajduje się tuż przy wejściu do miasta, po lewej stronie gdy wchodzimy, lub prawej gdy wychodzimy. Jest to pierwszy napotkany dom. Możemy tam gromadzić różne rzeczy, przydatne nam w późniejszych misjach. A więc, tu znajduje się miejsce, do którego możemy wrócić, po ciężkiej walce, by nabrać świeżych sił.

Fallout3 2009-11-13 21-18-27-26_800x600