Stołeczne Pustkowia

Czym są stołeczne pustkowia? Ogólnie to ujmując, jest to miejsce, w którym znajdziemy się zaraz po wyjściu z krypty 101.Ten widok ruin, gruzu i budowli, post-apokaliptycznego świata po którym od teraz będziemy się poruszać, dokąd byśmy nie poszli, to są właśnie Stołeczne Pustkowia. Można podzielić na pewne fragmenty, w których znajdują się strategiczne miejsca, np miasta tj Waszyngton. Spotykamy tym miejscu większość stworzeń, jakie występują w grze, przeróżne karawany, handlujące różnymi elementami i przedmiotami, groźnych bandytów czy resztę grona ludzi, jakie spotkamy wypełniając nasze misje.

Najbardziej znanym miejscem, i na ironię znajdującym się w centralnym punkcie mapy, stanowi miasto Megatona, do którego zazwyczaj trafiamy zaraz po wyjściu. Wokół niej znajdują się też inne krypty. Oprócz tej naszej 101, istnieją 87, 92, 106, 108, oraz 112. Na południowy-wschód od Megatony, znajduje się zbombardowane miasto Waszyngton, doznający potężnego ataku nuklearnego w 2077r. Na Stołecznych Pustkowiach można znaleźć kilkanaście osad i grup, tj żołnierze Enklawy, niebezpieczne Supermutanty, czy zmutowane zwierzęta. Oczywiście, każdy liczy na projekt G.E.C.K.

Trzeba mieć się na baczności, być dobrze uzbrojonym i posiadać przynajmniej z 5 Stimpaków w zapasie, a poradzimy sobie nawet w dość ciężkich sytuacjach.

Stołeczne Pustkowia