Starszy Owyn Lyons

W naszych misjach natkniemy się na przeróżne zdarzenie łączące ze sobą kolejne misję. Prędzej czy później, natkniemy się także na słynnego Starszeg Owyn Lyonsa. Kim jest ów postać? Jest słynna, a zarazem bardzo potrzebna. To on najprawdopodobniej, jako pierwszy przeszkoli nas w wykorzystywaniu wspomaganych pancerzy. Jest z charakteru idealistą, przemawia spokojnie i dostojnie, lecz w sposób taki, że nikt nie jest w stanie mu się przeciwstawić. łączony jako przywódca ruchu Bractwa Stali Ruin Stolicy.

Ze związku, jaki miał, narodziła mu się córka Sarah Layons, mamy oczywiście przyjemność ją poznać podczas misji dotarcia do RFN. To właśnie jego córka pomaga nam się dostać do studia Tree Doga. Jego historia jest bardzo ciekawa. Zanim trafił do Cytadeli, brał udział w misjach, ważących o wygranej bitwie na ziemiach. Po walce z Enklawą, ona była mocno osłabiona. rada Bractwa Stali, postanowiła, że musi zbadać wschodnie wybrzeże. Została wysłana tam specjalna elita, mająca dwa zadania. Pierwszym z nich polegała na zbadaniu zgliszczy Waszyngtonu. Celem poszukiwań były najnowsze technologie.

Drugie zadanie polegało na rozeznaniu aktywności Supermutantów w okolicach nowych technologii wojennych. Grupa żołnierzy była pod dowództwem właśnie Paladyna Owyna Lyonsa, idealistę. W bojach towarzyszył mu Jego przyjaciel Skryba Rotchild, przemierzając niełatwą trasę do celu. To co tam odkryli i wstępny sukces Bractwa pozwoliło Lyonsowi awansować na Starszego, co sprawiło, że dostał kolejne zadanie, znalezienie odpowiedniej placówki Bractwa w rejonach Waszyngtonu. Tak to stał się założycielem Cytadeli, w której później panował.

Starszy Owyn Lyons